Zaufały
nam setki Klientów

1974
Powstanie firmy Auto-Form
Pierwsza siedziba firmy

Marka AUTO-FORM powstała w 1974. Początkowo przedmiotem działalności firmy były naprawy blacharskie.

1990
Pierwsza zabudowa sanitarna
Ambulans Polonez

Na przełomie lat dziewięćdziesiątych właściciel firmy Pan Jerzy Kuc opracował koncepcję przeróbki samochodów osobowych marki Polonez na ambulanse sanitarne. Wraz z pracownikiem Panem Romanem Pietrzyk – będącym wielokrotnym mistrzem Polski w modelach latających, stworzyli własną konstrukcję przedłużenia i podwyższenia samochodu marki Polonez do pełnienia potrzeb karetki sanitarnej. Był to przełomowy moment w historii firmy, której podstawą działalności stała się produkcja ambulansów sanitarnych.

1995
Kolejne marki samochodów w ofercie
Toyota, Peugeot, Renault, Mercedes...

Od roku 1995 oprócz samochodu marki Polonez firma zaczęła produkować ambulanse również na samochodach innych marek. Początkowo była to Toyota Hiace, następnie Peugeot Boxer, Renault Master i Mercedes-Benz. Obecnie firma wykonuje zabudowy głównie na samochodach marki Mercedes-Benz, Renault, Volkswagen oraz Opel. Również posiada certyfikaty potwierdzające przynależność do programów partnerskich VANPARTNER oraz RENAULT SAS.

2000
Druga siedziba firmy
Mysłowice
2018
Trzecia i obecna siedziba firmy
Sosnowiec

Po latach działalności w Mysłowicach, w 2018 roku AUTO-FORM przeniosło siedzibę firmy do Sosnowca, do nowoczesnego budynku przy ul. Inwestycyjnej 5. W tym samym roku został wdrożony dedykowany system Ambulance service, którego sfinansowanie udało się dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Bądźmy w kontakcie

Adres

41-208 Sosnowiec, Inwestycyjna 5

Telefon

+ 48 573 332 956

Email

sprzedaz@autoform.pl